Polska skorzystała na wejściu do UE według 64% Polaków

Internet Securities
20-07-2006, 13:15

Liczba Polaków oceniających, że nasz kraj skorzystał na członkostwie w Unii Europejskiej wzrosła o 1 pkt proc. do 64% według sondażu Eurobarometru, przeprowadzonego w okresie od 27 marca do 1 maja, a opublikowanego w czwartek. W badaniu przeprowadzonym jesienią ub. roku taką opinię wyrażało 63% badanych Polaków.

Liczba Polaków oceniających, że nasz kraj skorzystał na członkostwie w Unii Europejskiej wzrosła o 1 pkt proc. do 64% według sondażu Eurobarometru, przeprowadzonego w okresie od 27 marca do 1 maja, a opublikowanego w czwartek. W badaniu przeprowadzonym jesienią ub. roku taką opinię wyrażało 63% badanych Polaków.

„Po dwóch latach od wejścia do UE, 64% Polaków ocenia, że kraj skorzystał na członkostwie. Polskie społeczeństwo należy pod tym względem do najbardziej optymistycznych w Europie” – podała Komisja Europejska w komunikacie dotyczącym raportu.

Średnia unijna wyniosła natomiast 54% (wzrost o 2 pkt proc. wobec badania z jesieni 2005 r.), jak podano w raporcie.

Odsetek Polaków opowiadających się za dalszym rozszerzeniem nie zmienił się wobec jesieni i wynosi 72%, czytamy w raporcie. Średnia unijna wyniosła 45% (spadek o 4 pkt proc.). 41% ankietowanych w krajach „piętnastki” i 66% w „nowych” państwach członkowskich opowiada się za dalszym rozszerzeniem.

„Z sondażu Eurobarometru wynika, że większość Polaków (56%) popiera traktat konstytucyjny. W zestawieniu z wynikami poprzedniego badania przeprowadzonego jesienią 2005 r., wsparcie dla Konstytucji Europejskiej wzrosło o 3 punkty procentowe. Spośród krajów, które nie przyjęły Konstytucji, Polacy są jej największymi zwolennikami” – zauważa też Komisja Europejska.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 obywateli polskich powyżej 15 roku życia w okresie od 27 marca do 1 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polska skorzystała na wejściu do UE według 64% Polaków