Estonia bije Polskę w atrakcyjności inwestycyjnej

opublikowano: 11-04-2019, 13:30

W badaniu, w którym brało udział 1400 inwestorów zagranicznych działających w 10 krajach Europy Środkowej i krajów nadbałtyckich, najlepsza okazała się – po raz pierwszy w historii – Estonia.

Zdobyła 4,2 pkt na 6. Z 4,16 pkt drugie były Czechy, ubiegłoroczny lider. Polska spadła z drugiej na trzecią pozycję i ma 4,05 pkt. 

W latach 2016-2018 zajmowała drugie miejsce, a wcześniej, od 2013 do 2015 r., była liderem rankingu. Pozytywne oceny inwestorów zagranicznych Polska zyskuje przede wszystkim za członkostwo w UE, jakość kadr i dostępność poddostawców. Krytyczne - za niską przewidywalność polityki gospodarczej - wynika z 14. edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonej we współpracy z 14 innymi izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy