Polska stawia warunki ws. ratyfikacji poprawki z Doha

MD
06-09-2016, 14:07

Polska jest gotowa poprzeć ratyfikację przez Unię Europejską poprawki do Protokołu z Kioto jeśli Komisja Europejska zagwarantuje finansowanie nowych, czystszych elektrowni opalanych węglem, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że w październiku prezydent Andrzej Duda nieoczekiwanie zawetował poprawkę uzgodnioną w 2012 roku w Doha, wydłużającą obowiązywanie Protokołu z Kioto do 2020 roku. Argumentował wówczas, że Polska potrzebuje więcej czasu na analizę wpływy tych propozycji na gospodarkę. Do ratyfikowania poprawek potrzebna jest zgoda wszystkich państw Unii Europejskiej, przypomina Reuters. W piśmie cytowanym przez agencję Kancelaria Premiera pisze, że Polska uzależnia ratyfikację poprawek z Doha od „gwarancji finansowania nowych inwestycji energetycznych bazujących na węglu i redukujących emisję”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Polska stawia warunki ws. ratyfikacji poprawki z Doha