POLSKA SZKOŁA #PBdosłuchania Odcinek 10

opublikowano: 25-08-2017, 06:19
aktualizacja: 25-08-2017, 06:20

W 10 odcinku Pulsu Biznesu do słuchania prof. Konarzewski oceni jakość polskiego kształcenia, Marcin Wojtyński oszacuje rynek podręczników, a Przemysław Jeziorowski opowie jak wysłać dziecko na Harvard.

W polskich szkołach trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem roku szkolnego, także i my postanowiliśmy do nich zajrzeć w tym najgorętszym okresie. Nie będziemy mówić wiele o nieustających reformach oświaty. Skoncentrujemy się na efektach, środkach i okołoszkolnym biznesie.

W ciągu kilkunastu lat udało się w szkolnictwie przeskoczyć całe epoki cywilizacyjne – dowodzi prof. Krzysztof Konarzewski z Polskiej Akademii Nauk. Z jakiego poziomu startowaliśmy i dokąd doszliśmy w testach organizowanych przez OECD, a także na ile są one miarodajne – o tym opowie ekspert.

Mówiąc o szkole nie można pominąć rynku podręczników. Marcin Wojtyński z wydawnictwa Nowa Era oszacuje dla nas wielkość tego biznesu i odpowie czy tablety zastąpią stare książki.

Byłem też na dywaniku u dyrektora, bowiem w gimnazjum na warszawskim Bemowie przyjął mnie Jarosław Pytlak, szef tej społecznej placówki. Rewolucyjne zmiany zachodzą nie tylko w systemie, ale również w osobowości uczniów, którzy z jednej strony otrzymują codziennie olbrzymie ilości informacji, z drugiej zaś muszą mierzyć się z naszymi – rodziców – wobec nich oczekiwaniami.

A jak już się ucznia wychowa i wykształci, to można go wysłać na studia. Oxford, Cambridge czy Harvard nie są już dla polskich maturzystów nieosiągalne. O procesie przygotowania kandydata na taką uczelnię opowie Przemysław Jeziorowski z firmy Elab zajmującej czymś, co śmiało możemy nazwać eksportem studentów.

http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:276778740/sounds.rss

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / POLSKA SZKOŁA #PBdosłuchania Odcinek 10