Polska w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej

01-02-2007, 22:57

Po emocjonującym meczu i dwóch dogrywkach Polska pokonała w Hamburgu Danię 36:33 (30:30, 26:26, 15:14) w półfinale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W niedzielę Polacy zagrają z Niemcami o złoto.

Po emocjonującym meczu i dwóch dogrywkach Polska pokonała w Hamburgu Danię 36:33 (30:30, 26:26, 15:14) w półfinale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W niedzielę Polacy zagrają z Niemcami o złoto.

"Jeszcze takiego meczu nie przeżyłem. Cudowny dzień - mówił zachrypniętym głosem tuż po spotkaniu Grzegorz Tkaczyk. - Nasze nastawienie przed tym meczem było takie jak przed każdym innym w tym turnieju: walka, walka i jeszcze raz walka. To, że Duńczycy troszkę nas zlekceważyli, okazało się naszą przewagą".

Tkaczyk przyznał, że po wtorkowym meczu z Rosją w polskiej ekipie kilku zawodników rozchorowało się. "Ja byłem wśród nich. Dopadł nas jakiś wirus. Jeszcze wczoraj leżałem w łóżku. Nawet dziś rano. Ale podczas meczu zapomina się o tym".

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Adama Weinera, który po kilkunastu minutach zastąpił w bramce bohatera ćwierćfinału z Rosją, Sławomira Szmala. "Sławek grał dotąd nadprzeciętnie. Superbramkarz. Mieliśmy kilku chorych, a +Kasa+ (Szmal) był między nimi. Nie rywalizujemy ze sobą. Byliśmy i będziemy przyjaciółmi".

Rafał Kuptel ocenił, że Weinerowi łatwiej było zatrzymywać rzuty Duńczyków, ponieważ bardzo dobrze grała polska obrona. "Nie tylko Adam, ale też bramkarz duński świetnie bronił i dlatego ten mecz był tak dramatyczny".

Zawodnicy są pełni optymizmu przed niedzielnym meczem o złoty medal z Niemcami w Kolonii. "Pokonaliśmy już Niemców w fazie grupowej i pokonamy ich jeszcze raz" - powiedział Michał Jurecki.

Drugi trener reprezentacji, Daniel Waszkiewicz był bardziej ostrożny w ocenie. "To będzie dziesiąty mecz w ciągu dwóch tygodni. O wyniku zadecyduje dyspozycja dnia" - ocenił Waszkiewicz.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polska w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej