Polska wciąż najgorsza w UE pod względem konkurencyjności

Internet Securities
27-09-2006, 12:35

Podobnie jak w 2005 roku, tak i obecnie Polska zajęła ostatnie miejsce wśród członków Unii Europejskiej pod względem konkurencyjności rynkowej, wynika z raportu „The Global Competitiveness Report 2006-2007”, opublikowanego przez World Economic Forum.

Podobnie jak w 2005 roku, tak i obecnie Polska zajęła ostatnie miejsce wśród członków Unii Europejskiej pod względem konkurencyjności rynkowej, wynika z raportu „The Global Competitiveness Report 2006-2007”, opublikowanego przez World Economic Forum.

„Jak w poprzednich latach, Polska pozostaje na ostatnim miejscu wśród gospodarek UE, na 48-ym miejscu, tuż za Grecją (47) i daleko za Estonią (25), czechami (29) i Słowenią – najlepszymi krajami z Europy Wschodniej” – podano w raporcie.

Za szczególną słabość Polski uznano nieelastyczny rynek pracy, który jest szczególnie niekorzystny w kraju, w którym stopa bezrobocia jest bliska 18%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polska wciąż najgorsza w UE pod względem konkurencyjności