Polski fintech jedzie z premier Wielkiej Brytanii do Afryki

opublikowano: 29-08-2018, 14:00

Azimo to jedyny fintech, który znalazł się w grupie 29 spółek towarzyszących brytyjskiej premier w podróży do Afryki, donosi serwis fxcompared.com.

Założone 6 lat temu m.in. przez dwoje Polaków Azimo ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale zespół techniczny w Krakowie. To jeden z wiodących fintechów zajmujących się transferami pieniężnymi online. Jedyny, który w podróż do Kenii, Nigerii i RPA bierze ze sobą premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Szefowa rządu podkreśla, że jej kraj chce wzmocnić i zwiększyć współpracę z partnerami zagranicznymi w związku z brexitem. W Afryce chce rozmawiać o tym jak wspomóc inwestycje i kreację nowych miejsc pracy.

Theresa May
fot. Bloomberg

Fxcompared.com przypomina, że Azimo jest już obecne w Afryce. 

- Jesteśmy jedynym fintechem, który towarzyszy premier w delegacji handlowej do Afryku. To świadectwo jak szybko staliśmy się liderem w sektorze globalnych transferów pieniędzy – skomentował prezes Michael Kent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, fxcompared.com

Polecane