Polski Mobilis będzie woził Amsterdamczyków za ok. 2 mld zł

DI
opublikowano: 15-03-2011, 09:18

Polska spółka autobusowa Mobilis należąca do izraelskiej grupy Egged wygrała przetarg o wartości około 2 mld zł na obsługę transportu publicznego w Amsterdamie, poinformowano w komunikacie prasowym.

EBS Transportation BV, spółka powołana przez Mobilis do operowania na terenie Holandii, będzie obsługiwał grupę linii autobusowych przy użyciu około 250 autobusów w Metropolii Amsterdam.

Według umowy od grudnia 2011 roku EBS/Mobilis będzie obsługiwał całą sieć podmiejskich linii, które łączą miasta Purmerend, Beemster, Edam-Volendam, Landsmeer, Waterland, Wormerland, Zeevang z kolejowym Dworcem Centralnym w Amsterdamie oraz z Centrum Businessowym w Amsterdamie.

Umowa zawarta jest na 8 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejne 2 lata. Wartość umowy została oceniona na około 500 mln EUR dla całego okresu świadczenia usług, co jest największym kontraktem usługowym polskiej firmy na terenie Europy Zachodniej.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu