Polski producent oświetlenia uruchomi fabrykę w Argentynie

PAP
opublikowano: 17-04-2018, 18:50
aktualizacja: 17-04-2018, 18:59

Polski producent oświetlenia LUG uruchomi w maju fabrykę w Argentynie - poinformowała PAP Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która wspiera dalszą ekspansję spółki na tamtejszym rynku. W Posadas będą produkowane m.in. nowoczesne oprawy oświetleniowe LED.

 Jak podała PAIH, finalizując swoją pierwszą inwestycję poza granicami kraju – budowę fabryki w Posadas, w północnej prowincji Misiones - polska firma oficjalnie rozpoczęła działalność na argentyńskim rynku.

W zakładzie o powierzchni blisko 1,6 tys. m. kw. ma być zatrudnionych początkowo ok. 50 osób. W fabryce będą produkowane nowoczesne oprawy oświetleniowe LED wykorzystywane m.in. do oświetlania "powierzchni miejskich - ulic, parków, parkingów oraz budynków użyteczności publicznej".

"W ramach współpracy z prowincją Misiones, i jej gubernatorem Hugo Passalaqua, LUG zobowiązał się też do realizacji projektu wymiany opraw ulicznych o wartości 6 mln euro. Produkcja w Argentynie ruszy jeszcze w maju tego roku" - poinformowała PAIH.

Jak wyjaśniła Karolina Barmuta, kierownik biura handlowego PAIH w stolicy Argentyny, fabryka w Posadas "stanowi jeden z pierwszych etapów ekspansji firmy w Ameryce Południowej".

"Wprowadzamy polskiego producenta w tamtejsze środowisko okołobiznesowe i wspieramy w przebrnięciu przez meandry formalno-prawne. Aranżujemy spotkania dotyczące udziału LUG w lokalnych przetargach i innych projektach w całym kraju" – powiedziała Barmuta. Jak dodała, przy wsparciu przedstawicielstwa PAIH polski producent spotkał się m.in. z przedstawicielami Argentyńskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Agencji Inwestycji Buenos Aires, przedstawicielami władz centralnych i lokalnych oraz prywatnymi przedsiębiorcami.

"LUG miał szansę zaprezentować swoje przewagi konkurencyjne i wzmacniać swoją markę na rynku argentyńskim, dzięki czemu możemy dynamicznie i z powodzeniem realizować strategię ekspansji w Argentynie. Mamy na oku konkretne inwestycje, a nasz apetyt nie kończy się na jednym kraju w Ameryce Południowej" – podkreślił wiceprezes LUG Mariusz Ejsmont.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polski producent oświetlenia uruchomi fabrykę w Argentynie