Polski robot, który gra na ukulele

AR
opublikowano: 21-08-2018, 14:57

Studenci z Akademii Górnciczo-Hutniczej (AGH) stworzyli robota, który gra na ukulele. Piszą o nim portale z całego świata.

Konstukcja, która powstała na AGH, nie wygląda jak humanoidalna maszyna. To po prostu wykonana z drewna skrzynka, do której podpięty jest mechanizm szarpiący za struny oraz egzotyczny instrument - ukulele. Potrafi jednak odtworzyć m.in. muzyczne motywy  z „Ojca Chrzestnego”, „Piratów z Karaibów” czy „Requiem dla snu”. UkuRobot, bo tak została nazwane urządzenie, już zyskał rozgłos w międzynarodowych mediach – informuje AGH. 

Polecenia wykonania konkretnego utworu UkuRobot otrzymuje z komputera – przesyłane są za pomocą modułu Bluetooth. Dzięki autorskiej aplikacji desktopowej, stworzonej w technologii .NET, robot ma możliwość grania pojedynczych nut, akordów, a także gotowych melodii. W ten sposób urządzenie pełni zarówno funkcję instrumentu muzycznego, jak i odtwarzacza muzyki.

Za projektem i konstrukcją UkuRobota stoją czterej studenci Inżynierii Mechatronicznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Inspiracją dla nich był grający na gitarze mechanizm zbudowany z Lego Mindstorms. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu