Polski rynek samochodów dostawczych wzrósł w 2007 r. o 34,8 proc.

PAP
opublikowano: 22-01-2008, 17:57

Rynek samochodów dostawczych w Polsce wzrósł w minionym roku o 34,8 proc. Przewodzi mu Fiat, który sprzedał w 2007 roku blisko 10,5 tys. tego rodzaju aut.

Jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej z okazji polskiej premiery fiata fiorina, prezes zarządu Fiat Auto Poland Enrico Pavoni, jego firma przewiduje wzrost sprzedaży aut osobowych i dostawczych w 2008 roku o ok. 10 proc.

Bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju rynek samochodów dostawczych. W minionym roku sprzedano w Polsce ponad 53,5 tys. tego rodzaju pojazdów. Liderem na rynku jest Fiat, którego modele znalazły prawie 10,5 tys. nabywców, kolejne miejsca zajmują Renault i Volkswagen.

We wtorek zaprezentowany został po raz pierwszy w Polsce mały furgon - fiorino. Łączy on w sobie cechy samochodu miejskiego i dostawczego. Oprócz wersji cargo, będzie dostępna też jego wersja osobowa. Od 21 lutego będzie można ten model oglądać i kupować w salonach dilerskich Fiata.

Firma przewiduje, że miesięcznie będzie sprzedawać 100 sztuk nowego modelu. Jak podała, w podstawowej wersji cargo (pojemność silnika 1.4, moc 73 KM) samochód ma kosztować 34 508 zł netto.

Jednocześnie rośnie produkcja aut z logo Fiata w Polsce. W sumie zakłady w Tychach opuści w tym roku ponad 450 tys. samochodów. W minionym roku było ich prawie 362 tys. - w tym najwięcej pand i pięćsetek. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane