Polski sukces start-upowy

Justyna Smolińska
opublikowano: 17-11-2017, 10:43
aktualizacja: 17-11-2017, 10:43

Polski sektor start-upowy mimo, że powoli dojrzewa i staje się coraz popularniejszy, to nadal nie może równać się z zagranicznymi odpowiednikami.

Zdaniem ekspertów brakuje jeszcze umiejętnego korzystania z finansowania nowych przedsięwzięć, mamy się jednak na kim wzorować.

- Jesteśmy jeszcze troszeczkę do tyłu, jeżeli chodzi o cały przemysł start-upowy, cały ekosystem. Natomiast bardzo szybko nadganiamy i mamy się na kim wzorować. Wzorujemy się na Stanach Zjednoczonych, wzorujemy się na Izraelu.- mówi Wojciech Fedorowicz, TDJ Pitango Ventures i dodaje, że - jeśli chodzi o wykorzystanie środków, w Polsce jest wiele różnych rodzajów środków, czy to publicznych typu NCBR czy PFR, czy publiczno-prywatne, takie jak my reprezentujemy. Najważniejsze jest jednak to, zeby start-up wybierając swojego inwestora zrozumiał, co oprócz pieniędzy ten fundusz mu dostarcza (...) Wydaje mi się, że jedna z największych wartości, to możliwość wsparcia start-upu na rynkach międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane