Polski szef kuchni otwiera swoją pierwszą restaurację w Londynie

opublikowano: 13-04-2018, 14:22
aktualizacja: 13-04-2018, 14:25

Damian Wawrzyniak otworzy swoją pierwszą restaurację w Londynie na miejscu gdzie wcześniej działał lokal serwujący dania kuchni tureckiej i perskiej, donosi serwis Eater London.

Restauracja na 60 osób, która ma zostać otwarta w maju, początkowo utrzyma dotychczasową nazwę Jan. Wawrzyniak zapowiada jednak jej zmianę. Podkreśla, że jego lokal nie będzie oferował dań tradycyjnej polskiej kuchni, ale klasykę w nowoczesnym wydaniu.

Zobacz więcej

youtube.com

38-letni Wawrzyniak wyjechał do Wielkiej Brytanii w 2005 roku. Obecnie posiada tam restaurację House of Feasts na przedmieściach Peterborough. Polak uczył się sztuki kulinarnej we Francji. W 2012 roku odbył staż w Noma, uważanej za jedną z najlepszych restauracji na świecie. Uznany krytyk kulinarny Tony Naylor umieścił Wawrzyniaka w gronie „10 pionierów kuchni” w BBC Good Food. Przypomniał jako jego osiągnięcie pierogi i smalec, które zaserwował księciu Williamowi i Kate Middleton. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polski szef kuchni otwiera swoją pierwszą restaurację w Londynie