Czytasz dzięki

Polski szumiący miś nagrodzony na targach w Kolonii

opublikowano: 15-09-2016, 13:54

Szumiący miś o nazwie Whisbear z Polski zdobył główną nagrodę w konkursie Innovation Award 2016 w kategorii zabawek na targach Kinderjugend w Kolonii. To pierwszy w historii polski produkt, który został wyróżniony na tych największych na świecie targach branży dziecięcej.

Zdaniem zasiadającego w jury konkursu Marka Jankowskiego z pisma "Branża dziecięca" konkurencja była zacięta, bowiem do finału międzynarodowe jury dopuściło polskiego misia wraz z produktami największych światowych marek, m.in. Dorell i Hape. - Fakt, że polska firma, istniejąca na rynku zaledwie 2 lata była w stanie pokonać największych gigantów jest głównie zasługą jej obecności na rynkach zachodnich. Jurorzy z Wielkiej Brytanii już znali ten produkt, więc byli w stanie zauważyć jego przewagę nad konkurentami - mówi Marek Jankowski. 

Zobacz więcej

mat. prasowe

Szumiący uspokajacz dla niemowląt rodem z Polski został doceniony za innowacyjny mechanizm wykrywania płaczu dziecka, wielofunkcyjność oraz wygląd inspirowany rysunkami dzieci.

Właścicielki firmy Whisbear podkreślają, że nie spodziewały się wyróżnienia w tym konkursie, a nagrodą był już dla nich sam fakt nominacji. - Czujemy zaskoczenie i dumę, że jesteśmy pierwszą polską firmą tak uhonorowaną na targach w Kolonii - mówi Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, współwłaścicielka biznesu.

Whisbear Szumiący Miś to przytulanka-uspokajacz, która po włączeniu emituje tzw. biały szum symulujący niemowlętom dźwięki zapamiętane z okresu płodowego. Głośność szumu jest regulowalna, a czujnik płaczu sam wyłącza zabawkę gdy niemowlę śpi. Od roku produkt jest dostępny również na rynku brytyjskim.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane