Polskie Autobusy liczą na Rosję i kraje arabskie

Krzysztof Kluska
opublikowano: 08-05-2003, 00:00

Polskie Autobusy, które wchodzą w skład holdingu Zasada, chcą zwiększyć sprzedaż pojazdów z Jelcza i Sanoka. Szansą mogą być rynki zagraniczne, a konkretnie Rosja i kraje arabskie. Najwięcej zależy jednak od zamówień publicznych.

Firma Polskie Autobusy (PA), wchodząca w skład Grupy Zasada, zamierza zwiększyć sprzedaż. Spółka handluje pojazdami z zakładów Jelcz i Autosan. Zdaniem Romana Majewskiego, prezesa PA, w 2003 r. powinna sprzedać ponad 600 autobusów na rynku polskim.

— W najgorszym wariancie planujemy sprzedaż na poziomie z 2002 r., czyli 597 autobusów — mówi Roman Majewski.

Szef firmy twierdzi, że wszystko zależy od zamówień publicznych. W latach 2002 i 2003 Autosan i Jelcz wygrały wszystkie przetargi, jakie zorganizował resort edukacji na zakup autobusów dla szkół.

— Po pierwszym kwartale 2003 r. sprzedaliśmy 102 autobusy, co daje nam ponad 63-proc. udział w rynku. Dalsza sprzedaż zależy jednak głównie od zamówień publicznych — mówi Roman Majewski.

Przedstawiciele spółki Polskie Autobusy nie ukrywają jednak, że spore nadzieje na poprawę wyników sprzedaży wiążą z rynkami zagranicznymi.

— Kończymy prace nad bardzo dużym kontraktem dotyczącym dostawy 100 autobusów na rynek rosyjski. Podpisanie tej umowy umożliwi przekroczenie granicy 600 sztuk sprzedanych pojazdów w tym roku — planuje Roman Majewski.

W dalszej kolejności szefowie firmy chcą aktywnie wejść z polskimi autobusami na rynki arabskie.

— Nie możemy na razie ujawnić, z kim prowadzimy rozmowy. Jest jednak realna szansa na sprzedaż nawet kilkuset sztuk — mówi Roman Majewski.

Orężem PA mają być nowe pojazdy.

— Okazuje się, że rynek potrzebuje samochodów mniejszych, tańszych w eksploatacji, dlatego właśnie wprowadzamy trzy nowe modele — mówi Roman Majewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polskie Autobusy liczą na Rosję i kraje arabskie