Polskie firmy wynajmują auta

DI
opublikowano: 27-07-2016, 22:00

W II kw. 2016 r. branża wynajmu długoterminowego samochodów kupiła aż o 1/3 więcej nowych samochodów osobowych niż rok wcześniej. To wzrost o 9,4 proc. rok do roku, podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). Widać też większy udział branży w sprzedaży aut do firm, w wynajmie długoterminowym znalazło się 20,5 proc. wszystkich nowych aut osobowych, natomiast od początku stycznia do końca marca było to 15 proc.

— Podczas gdy jeszcze dekadę temu z wynajmu długoterminowegosamochodów korzystały wyłącznie duże międzynarodowe korporacje, obecnie już co piąte nowe auto osobowe kupowane przez firmy w naszym kraju jest użytkowane w ten sposób. Biorąc pod uwagę doświadczenia z Europy Zachodniej, gdzie usługa ta jest oferowana znacznie dłużej i w niektórych przypadkach auta w wynajmie stanowią nawet 80 proc. wszystkich samochodów służbowych, rynek polski ma przed sobą wciąż olbrzymi potencjał — komentuje Sławomir Wontrucki, prezes zarządu PZWLP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu