Polskie gry na targach gier PAX West

DI, PAP
opublikowano: 02-09-2017, 08:50
aktualizacja: 02-09-2017, 09:10

24 gry zaprezentują polskie niezależne studia projektanckie na festiwalu PAX West w Seattle, jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń branży gier. Targi potrwają do 4 września.

Na PAX West zostaną zaprezentowane 24 polskie gry, m.in. zapowiedziane na targach Gamescom w Kolonii „My Memory of Us” warszawskiego studia Juggler Games oraz wersje demonstracyjne zapowiadanej na 2018 rok gry „We. The Revolution” krakowskiego zespołu Polyslash i „Driftland: The Magic Revival” warszawskiej grupy Star Drifters. Krajowe produkcje prezentowane są na stoisku Fundacji Indie Games Polska. Podobna promocja polskich gier prowadzona jest równolegle na targach Fan Expo w Toronto.

Debiutancki projekt Juggler Games zatytułowany „My Memory of Us” jest alegoryczną opowieścią o doświadczeniu II wojny światowej i życia w getcie z perspektywy dzieci. W swojej estetyce gra przypomina książkowego „Wrońca” Jacka Dukaja. Wcześniej cywilne doświadczenie wojny brały za temat m.in. „Valiant Hearts” oraz polska produkcja „This War of mine”.

W „We. The Revolution” gracz wcieli się w sędziego w czasie rewolucji francuskiej. Gra ma polegać na rozstrzyganiu spraw i zarządzaniu salą sądową, komponowaniu listów i pism oraz kierowaniu rozmieszczonymi w Paryżu agentami. Gra na systemy Windows, macOS oraz Linux ukaże się w sprzedaży w 2018 roku. W internecie ukazał się pierwszy zwiastun filmowy produkcji. Jej wydawcą jest stworzona przez CDP.pl firma Klabater.

„Driftland: The Magic Revival” opisywana jest jako strategia czasu rzeczywistego czerpiąca z serii „Civilization”, „Populus”, „Majesty” i „The Settlers”. Jej akcja rozgrywa się w zamieszkiwanej przez fantastyczne istoty krainie złożonej z powietrznych wysp. W nadchodzących tygodniach gra ma zostać udostępniona we wczesnym dostępie na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.

PAX West 2017 odbywa się w Seattle w stanie Waszyngton w dniach 1-4 września. Festiwale PAX (pierwotnie funkcjonujące pod nazwą Penny Arcade Expo) zostały zainagurowane w 2004 roku przez Jerry’ego Holkinsa i Mike’a Krahulika, twórców komiksu internetowego „Penny Arcade”. Poza Seattle festiwale odbywały się również w Bostonie (PAX East), San Antonio (PAX South) i Filadelfii (PAX Unplugged), a poza USA w Melbourne (PAX Australia). Wydarzenia z serii PAX zaliczane są do najważniejszych dorocznych imprez branży gier.

Stoisko Fundacji Indie Games Polska na PAX West korzysta z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wsparcia organizatorom udzieliły także Konsulat RP w Seattle oraz Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza dla regionu północno-zachodniego Pacyfiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu