Polskie Jadło zamierza połączyć się w rodzinie

GRA
opublikowano: 19-05-2010, 00:00

Firma Jana Kościuszki chce wchłonąć spółkę jego syna. A syn, kierowca rajdowy, odchodzi do sportu.

Firma Jana Kościuszki chce wchłonąć spółkę jego syna. A syn, kierowca rajdowy, odchodzi do sportu.

Potwierdziły się nasze doniesienia z połowy kwietnia. Polskie Jadło, kontrolowane przez Jana Kościuszkę, zamierza połączyć się z firmą Ko-Operator. Firmy współpracują już od 2007 r., a Ko-Operator jest franczyzobiorcą Polskiego Jadła i korzysta z jego marki.

— Podpisaliśmy list intencyjny. Chodzi o zacieśnienie współpracy tak, aby Polskie Jadło było podmiotem dominującym i mogło decydować o ofercie produktowej i cenowej Ko-Operatora — tłumaczy Jan Kościuszko, prezes i największy akcjonariusz Polskiego Jadła.

Polskie Jadło zarządza siecią restauracji i rozwija drugą "nogę", czyli produkcję i sprzedaż dań gotowych kuchni polskiej. Z kolei Ko-Operator ma w portfelu siedem lokali, fabrykę wyrobów gotowych, magazyny chłodnicze oraz specjalistyczny oddział spedycyjny. Jego roczny zysk netto to około 8 mln zł. Dla porównania: Polskie Jadło zakończyło 2009 r. czystą stratą 6,8 mln zł.

— Ten rok zapowiada się już dobrze, bo mamy za sobą restrukturyzację. Pierwsze półrocze powinniśmy zamknąć z wynikiem 2,5-3 mln zł, a drugie półrocze będzie jeszcze lepsze — uważa Jan Kościuszko.

Powiązania z Ko-Operatorem wpłyną pozytywnie na wyniki spółki.

— Ścisła współpraca pozwoli nam konsolidować wyniki i stworzyć rodzaj holdingu. Rozważamy też zakup udziałów w Ko-Operatorze, ale nie w najbliższej przyszłości — twierdzi Jan Kościuszko.

Ko-Operator ma trzech udziałowców, a jednym z nich jest Michał Kościuszko, syn Jana i znany kierowca rajdowy.

— Mój syn coraz bardziej angażuje się w karierę sportową. Zmniejsza liczbę posiadanych udziałów w Ko-Operatorze — mówi Jan Kościuszko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu