Polskie obligacje nadal w cenie

Marek Knitter
05-03-2004, 00:00

Ceny obligacji na rynku wtórnym rosły przez większą część dnia. Za to w Niemczech wycena papierów spadała przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (ECB).

Na polskim rynku wtórnym inwestorzy kontynuowali rozpoczęte w środę zakupy. Rentowności obligacji już na początku notowań spadły od 2 do 5 pkt baz. Tym razem jednak gracze podeszli do handlu bardziej selektywnie. Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się głównie papiery pięcioletnie. Do południa ich dochodowość spadła o kolejne 4 pkt bazowe. Decyzja ECB o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian nie wpłynęła już znacząco na wycenę obligacji za granicą. Na polskim rynku też doszło do stabilizacji. Aktywność inwestorów była już niewielka.

Dziś nie należy oczekiwać większych zmian w wycenie obligacji w Polsce. Inwestorzy nadal jednak będą bardzo wyczuleni na wszelkie wydarzenia polityczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polskie obligacje nadal w cenie