Polskie piorunochrony ochronią największy samolot na świecie

DI, PAP
09-11-2007, 15:53

Piorunochrony do hangarów dla największego na  świecie samolotu pasażerskiego Airbus A-380 będzie montować polska firma z Nowej Sarzyny (Podkarpackie) - poinformował w piątek PAP Eugeniusz Smycz prezes ORW-ELS, firmy która wygrała przetarg.

Hangary powstają dla Air France, a budowane są na lotnisku im. Charlse'a de Gaulle'a pod Paryżem.

"W przetargu, który trwał w sumie dwa lata, pokonaliśmy wiele firm z Hiszpanii i Francji. Mimo, że byliśmy drożsi od konkurencji, to nasza oferta zwyciężyła. W wyborze decydujące znaczenie miał bowiem poziom techniczny produkowanych piorunochronów" - dodał Smycz.

Firma ORW-ELS od kilku lat dostarcza piorunochrony dla wszystkich obiektów Air France. Opatentowała wiele rozwiązań chroniących przed wyładowaniami atmosferycznymi. "Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne to jesteśmy najlepsi na świecie" - powiedział Smycz.

Pierwszy hangar z czterech, jakie mają powstać do 2012 r., zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku. Za około dwa tygodnie pracownicy firmy z Nowej Sarzyny rozpoczną montaż na pierwszym hangarze czterech głowic piorunochronowych.

"Zabezpieczenie tego typu obiektów od skutków wyładowań pioruna wymaga dużej znajomości problemu i doświadczenia. A nasza firma ma i jedno, i drugie. To nasze piorunochrony są zamontowane m.in. na największym w świecie wiadukcie w Millau, także we Francji" - powiedział Smycz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polskie piorunochrony ochronią największy samolot na świecie