Polskie przedsiębiorstwa przekonują się do VPN

ZŁO
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Daniel Szcześniewski

kierownik produktu GTS Energis

Wyraźne zainteresowanie klientów, dostrzegane kilka lat temu, dziś przechodzić będzie renesans dzięki rosnącym potrzebom komunikacyjnym firm wielooddziałowych. Bezpieczna i stabilna komunikacja integrująca różne media stawia kolejne wyzwania przed dostawcami. Z jednej strony bowiem zauważalne są rosnące potrzeby funkcjonalne, z drugiej natomiast — dążenie do świadczenia usług na atrakcyjnych warunkach.

Łukasz Bieńko

dyrektor generalny firmy Embedos

Technologia VPN zyskuje coraz większą popularność — wprost proporcjonalnie do rozwoju internetu: im więcej osób i firm ma dostęp do globalnej sieci, tym więcej stara się wykorzystywać ją do pracy zdalnej. VPN cieszy się największą popularnością wśród firm nowoczesnych, świadomie i celowo używających IT w zarządzaniu, szczególnie tych, których profil działalności wymaga od handlowców i przedstawicieli dużej mobilności.

Paweł Rytt

menedżer produktu NASK

Już od dawna głównymi odbiorcami VPN są międzynarodowe korporacje wielooddziałowe, w tym przede wszystkim banki, instytucje finansowe i towarzystwa ubezpieczeniowe, aczkolwiek ostatnio obserwujemy wyraźne zwiększenie zainteresowania usługami VPN w segmencie średnich i małych firm.

Dariusz Maciejewski

key account manager Avaya Poland

VPN jest rozwiązaniem zdobywającym ciągle nowych klientów — dla niektórych firm to wręcz standard korporacyjny — np. firma Avaya wykorzystuje takie rozwiązania dla wszystkich pracowników na całym świecie. Między innymi dzięki temu charakter pracy jest bardzo elastyczny. VPN to propozycja dla dużej grupy firm — szczególnie dla tych, dla których wymogi bezpieczeństwa komunikacji są absolutnym priorytetem.

Konrad Napieralski

dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Cisco Systems

VPN należą do usług teleinformatycznych, które zyskują coraz większą popularność. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie ta popularność będzie rosła ze względu na uwolnienie pętli lokalnej i możliwość wykorzystania bitstreamu w dostępie do lokalizacji klienta. Najwięksi operatorzy alternatywni są już w stanie realizować usługi VPN z wykorzystaniem tego medium. Jako dostawca sprzętu sieciowego obserwujemy zwiększone zainteresowanie tymi modelami naszych routerów, które są zintegrowane z modemem standardu DSL i umożliwiają realizację usług VPN w tej technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu