Polskie Radio ma nowy system budżetowania i rozliczania kosztów

Kamil Kosiński
22-05-2002, 00:00

W Polskim Radiu zakończyło się wdrożenie systemu Budżetowania i Rozliczania Kosztów, prowadzone przez konsorcjum firm Kom-Pakt i ISC. Firma Kom-Pakt wdrożyła wcześniej w Polskim Radiu system informatyczny KOM-PRO obejmujący m.in. moduły: Finanse-Księgowość, Kadry-Płace, Honoraria i Umowy (moduł stworzony na potrzeby Polskiego Radia), Magazyny, Sprzedaż Usług, Środki Trwałe, Wyposażenie. System Budżetowanie jest uzupełnieniem istniejącego już systemu. Wdrożone obecnie rozwiązania zbudowane są w tej samej technologii i pracują na tej samej bazie danych Progress.

System Budżetowania i Rozliczania Kosztów jest autorskim produktem firmy ISC. Głównym jego zadaniem jest optymalizacja poziomu kosztów i wydatków poprzez wykorzystanie odpowiednio zagregowanego sposobu obserwacji najważniejszych grup kosztowych.

Rozwiązania wdrożone zostały w drodze publicznego przetargu dwustopniowego. Aktualnie, system Budżetowanie i Rozliczanie Kosztów zainstalowany jest na 50 stanowiskach roboczych, natomiast docelowo ich liczba ma wzrosnąć do 75. Wdrożone dotychczas aplikacje pracują na 250 stanowiskach. Wdrożenie systemu trwało sześć miesięcy. W prace zaangażowanych było 20 osób (12 ze strony konsorcjum i 8 ze strony Polskiego Radia), które utworzyły zespoły odpowiedzialne za instalację i uruchomienie systemu, za infrastrukturę techniczną i sprzętową oraz za konsultacje wdrożeniowe i szkolenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Polskie Radio ma nowy system budżetowania i rozliczania kosztów