Polskie Wipro dla 20 tys. Szwajcarów z Credit Suisse

MAG
opublikowano: 15-04-2008, 00:00

Hinduska firma IT zajmie się procesami HR dla szwajcarskiego działu banku. Z Wrocławia.

Hinduska firma IT zajmie się procesami HR dla szwajcarskiego działu banku. Z Wrocławia.

Przedstawiciele Wipro Technology i Credit Suisse potwierdzili na poniedziałkowej konferencji prasowej informacje „PB”, że Wipro — we współpracy z Credit Suisse — otwiera we Wrocławiu centrum usług zajmujące się zasobami ludzkimi. Centrum będzie współzarządzane przez obie firmy i ma wspierać 20 tys. pracowników Credit Suisse w Szwajcarii. Będzie odpowiadać m.in. za rekrutację, nagrody, systemy motywacyjne, szkolenia i rozwój pracowników.

Credit Suisse i Wipro otworzą podobne centrum w Indiach. Będzie ono oferować usługi HR dla pozostałych pracowników banku na świecie.

— Jestem szczęśliwy. Spotykają się trzy wielkie marki: Wipro, Credit Suisse i Wrocław. Inwestycja tak innowacyjnych firm w tak dynamicznym mieście z potencjałem akademickim jest skazana na sukces — mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

— Jakość i umiejętności dostępnych tu pracowników oraz atrakcyjność miasta są wyjątkowe — podkreśla Harald Stoehr, dyrektor zarządzający i szef HR w Credit Suisse.

— Polska to świetna lokalizacja dla nowego centrum Wipro ze względu na utalentowanych pracowników i korzyści ekonomiczne — dodaje Ramit Sethi z Wipro BPO.

Rok temu Wipro otworzyło centra w Budapeszcie i Szanghaju. Oferują one usługi dla klientów Wipro z Europy i Chin. W tym roku ruszyło centrum Wipro w Cebu na Filipinach. Wipro jest notowaną na NYSE firmą i największym na świecie dostawcą usług badawczo-rozwojowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Polskie Wipro dla 20 tys. Szwajcarów z Credit Suisse