Polsko-australijskie konsorcjum kupuje krakowską Grupę Buma

  • PAP
opublikowano: 02-03-2020, 19:56

Polsko-australijskie konsorcjum funduszu Reino Capital S.A. i RF CorVal International Holdings Limited kupuje jedną z wiodących krakowskich grup deweloperskich – Bumę.

Jak poinformowała w poniedziałek Grupa Buma, umowy przedwstępne sprzedaży zostały już podpisane, a zamknięcie transakcji jest planowane do końca maja. Łączna wartość brutto nabywanych aktywów przekracza 1,3 mld zł.

Grupa Buma działa na krakowskim rynku od 1991 r. Od tego czasu wybudowała i oddała do użytkowania ponad 2,2 tys. mieszkań, 300 domów jednorodzinnych, oraz

obiekty biurowe na wynajem o powierzchni 260 tys. m kw. Najbardziej rozpoznawalnymi realizacjami grupy są kompleksy biurowe Quattro Business Park wraz z budynkiem Five przy al. Bora-Komorowskiego oraz DOT Office przy ul. Czerwone Maki.

„Można spodziewać się, że z nowym inwestorem Grupa Buma stanie się wkrótce jednym z czołowych podmiotów polskiego rynku nieruchomości” – wyjaśnił przedstawiciel rady nadzorczej Bumy Andrzej Suszczyński i podkreślił, że przez ostatnie lata grupa stała się „kompletną, w pełni dojrzałą i stabilną platformą deweloperską” oraz wypracowała sobie silną pozycję na rynku.

„W takiej sytuacji jest naturalnym, że po stronie jej właścicieli pojawiło się pytanie o jej dalszy rozwój” – mówił i podkreślił, że grupa chciała znaleźć takiego inwestora, który zapewni jej nie tylko odpowiednie zaplecze finansowe i kompetencyjne, ale także wniesie do organizacji kreatywność i dynamizm niezbędne do dalszego rozwoju.

„Jesteśmy przekonani, że wybór konsorcjum Reino Capital S.A. (Polska) i RF CorVal International Holdings Limited (Australia) jest optymalny z punktu widzenia Grupy Buma oraz jej pracowników i menadżerów” – powiedział przedstawiciel rady nadzorczej.

Według Mariusza Piskorskiego z Ipopema Securities, transakcja jest dowodem wysokiej atrakcyjności rynku nieruchomości w Polsce. „Jest to na pewno jedna z największych pod względem wartości inwestycja w zintegrowaną platformę deweloperską skoncentrowaną w zdecydowanej części na segmencie biurowym na rynku krajowym, na którym dotychczas prym wiodły bezpośrednie zakupy gotowych budynków biurowych” – ocenił.

Dodał, że australijska grupa zarządzająca inwestycjami w branży nieruchomościowej RF CorVal nie była wcześniej obecna w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane