Polsko-maltańskie rozmowy o biznesie

PAP
opublikowano: 26-01-2009, 19:31

Polska i Malta mogą ze sobą bliżej współpracować w takich dziedzinach jak sektor morski, finansowy, telekomunikacyjny oraz IT - powiedział podczas spotkania polskich i maltańskich przedsiębiorców Prezydent Malty Edward Fenech Adami.

W jego opinii wizyta maltańskiej delegacji biznesowej w Polsce jest dowodem, że nawet w czasie światowego spowolnienia gospodarczego da się nawiązywać kontakty handlowe i prowadzić interesy.

Spotkanie przedsiębiorców z obu krajów odbyło się w poniedziałek w siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich.

Do bliższej polsko-maltańskiej współpracy biznesowej namawiał także prezydent KPP Andrzej Malinowski. "Choć europejska gospodarka nie z własnej winy znalazła się w trudnej sytuacji, to europejscy przedsiębiorcy sami muszą poszukiwać środków zaradczych (...) Jednym z nich powinna być intensyfikacja współpracy ekonomicznej pomiędzy takimi krajami, które mają sobie wiele do zaoferowania, lecz w zbyt małym stopniu te możliwości wykorzystują" - wyjaśnił.

Podczas spotkania przedstawiciele KPP i Stowarzyszenia Maltańskich Pracodawców podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy między organizacjami, a także poszerzenia kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami z obu krajów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polsko-maltańskie rozmowy o biznesie