Polsko-niemieckie interesy

UZ
02-09-2005, 00:00

Niemcom pomaga odnaleźć się w gąszczu polskich przepisów. Polaków zachęca do inwestowania w największym kraju UE... I tak 10 lat.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (PNIPH) oficjalnie rozpoczęła działalność... spotkaniem na Zamku Królewskim. Tu też po dekadzie spotkali się przedstawiciele firm członkowskich. Mało tego, uroczystość odbyła się w tej samej sali. Różnica? Wówczas izba skupiała 260 przedsiębiorstw. Dziś — to jedna z największych organizacji gospodarczych. Zrzesza 900 firm.

W obchodach dziesięciolecia wzięli udział m.in. Horst Köhler, prezydent Niemiec, Włodzimierz Cimoszewicz, marszałek Sejmu, oraz Jacek Piechota, minister gospodarki i pracy.

Politycy podkreślali, jak ważną rolę odgrywa izba w kształtowaniu stosunków Polski z zachodnimi sąsiadami oraz w rozwijaniu współpracy przedsiębiorców z obydwu państw.

Po części oficjalnej koncert skrzypcowy zagrała Katarzyna Duda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: UZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Polsko-niemieckie interesy