Czytasz dzięki

Polsko-szwedzki startup zdobył prawie 2 mln EUR finansowania

opublikowano: 12-10-2020, 14:40
aktualizacja: 12-10-2020, 14:46

SunRoof, polsko-szwedzki startup tworzący dachy solarne i rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią, pozyskał pieniądze na dalszą ekspansję w Europie, informuje Tech.eu.

SunRoof pozyskał prawie 2 mln EUR m.in. od SMOK Ventures, LT Capital, EIT InnoEnergy, FD Growth Capital oraz KnowledgeHub.

W sierpniu startup informował o przejęciu szwedzkiego Redlogger, dostawcy oprogramowania do rejestracji i certyfikacji prądu z OZE. Podkreślał wówczas, że to baza do stworzenia unikatowej platformy, umożliwiającej sprzedaż nadwyżek energii, produkowanej przez dachy SunRoof. Startup informował wówczas i powtórzył obecnie, że w pierwszej kolejności taki rynek zostanie uruchomiony w Polsce.

- Mamy ambicję stać się największym marketplace energetycznym w Europie i w oparciu o infrastrukturę Redlogger rozwijać platformę konkurencyjną do Autobidder Tesli - mówił wówczas Lech Kaniuk, prezes SunRoof. 

Wierzy w to Borys Musielak ze SMOK Ventures, według którego za parę lat SunRoof może być jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek pochodzących z Europy wschodniej i środkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Tech.eu

Polecane