Pomagać sprawiedliwie

RAFAŁ LOREK, partner w Lorek Pawlak Family Office
opublikowano: 20-01-2016, 22:00

Oby ustawa dotycząca zamiany kredytów frankowych nigdy nie weszła w życie w formie, w której nie ma konsekwencji finansowych dla kredytobiorcy.

Bynajmniej nie z powodu strat banków, ale z ważniejszych przyczyn. Dlaczego bowiem ktoś, kto kierował się rozsądkiem i brał droższe, ale bezpieczniejsze kredyty w złotych (czyli w walucie, w której zarabia), ma być karany za swoją roztropność? A czemu ktoś, kto zaciągnął kredyt we frankach i cały czas spłaca raty mniejsze lub minimalnie większe, w stosunku do złotowych, ma dostać nagrodę?

Byłaby to fatalna instrukcja na przyszłość. Wszyscy zachęceni będą mogli brać kredyty np. w jenach albo kredyty na zakup „cebulek tulipanów”. Jeśli się uda, to zarobimy, a jeśli nie, to się zorganizujemy i grupowo wymusimy zwrot pieniędzy. Dlatego pomagać powinno się jedynie tym, którzy naprawdę znajdują się w krytycznej sytuacji i nie są w stanie spłacać rat. Polecam model amerykański, który pozwala oddać dom zakupiony pod kredyt i tym samym anulować tenże kredyt. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAFAŁ LOREK, partner w Lorek Pawlak Family Office

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu