Pomerania i Akademia Morska zbliżają naukę do biznesu

MBE
opublikowano: 09-10-2012, 00:00

Naukowcy i przedsiębiorcy z Pomorza będą mogli skorzystać z projektu ułatwiającego komercjalizację wiedzy.

Technopark Pomerania i Akademia Morska w Szczecinie będą wspierać transfer technologii z nauki do biznesu. Ośrodki podpisały umowę, w ramach której będą wspólnie działały na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

— W przyszłym roku na pewno wejdziemy w kolejny etap, gdy powstanie już nowa infrastruktura technoparku, która będzie służyć też naukowcom i studentom, komercjalizacji wiedzy oraz zakładaniu spółek spin-off — zapowiada Grzegorz Fiuk, prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Technoparku Pomerania).

Porozumienie ma umożliwić budowanie efektywnej współpracy w zakresie komercjalizacji wiedzy oraz wspomagać synergię nauki i biznesu. Dzięki wspólnym działaniom technopark i akademia chcą zwiększyć wiedzę o przedsiębiorczości wśród studentów i naukowców. Zamierzają inicjować projekty B+R adresowane do naukowców i firm działających w szczecińskim parku oraz Klastrze ICT Pomorze Zachodnie.

— Akademia Morska w Szczecinie ma ogromny potencjał naukowy, nasi pracownicy są autorami analiz, opracowań, projektów, które w innowacyjny sposób pomagają optymalizować funkcjonowanie sektora morskiego. Takim przykładem jest opracowany przez nas system PNDS (Pilot Navigation and Docking System) lub NAVDEC (Navigational Decision Support System). Tego typu projekty powinny być wdrażane do przemysłu — służy to przecież rozwojowi gospodarki morskiej i inicjowaniu kolejnych wspólnych projektów — mówi prof. Krzysztof Chwesiuk, prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomerania i Akademia Morska zbliżają naukę do biznesu