Pomeranus wesprze przedsiębiorczość w Zachodniopomorskiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2006, 18:22

Pomeranus II, regionalny fundusz innowacyjno-inwestycyjny, wesprze 300 mln zł przedsiębiorczość w Zachodniopomorskiem - uzgodniły władze województwa z Polską Fundacją Przedsiębiorczości.

Pomeranus II, regionalny fundusz innowacyjno-inwestycyjny, wesprze 300 mln zł przedsiębiorczość w Zachodniopomorskiem - uzgodniły władze województwa z Polską Fundacją Przedsiębiorczości.

Podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie przewidziane jest podczas Dni Województwa Zachodniopomorskiego, które odbędę się 8-9 września w Mielnie - poinformowali w czwartek w Warszawie przedstawiciele władz województwa. Zaprezentowali program imprezy, która odbędzie się po raz czwarty.

Jak powiedział wicewojewoda Henryk Rupnik, najważniejsze cele imprezy to promocja i aktywizacja województwa oraz jego integracja. Jak przypomniał, osiem lat temu powstało ono z pięciu "starych" województw.

Program Pomeranus II ma - jak podkreślił Rupnik - pobudzić aktywność gospodarczą w regionie przez działania skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw oraz do osób rozpoczynających działalność gospodarczą - szczególnie młodych. Fundusz ten ok. 300 mln zł miałby wesprzeć przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym.

Mamy ambicje, by stać się "doliną krzemową", powiedział Rupnik, pytany o plany dotyczące tzw. parków technologicznych. Jak dodał, w samym Szczecinie jest "bardzo duży potencjał informatyków", z których spora część szuka zajęcia za granicą. Tymczasem - jego zdaniem - mogliby oni włączyć się w działania prowadzone w ramach parku technologicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pomeranus wesprze przedsiębiorczość w Zachodniopomorskiem