Pomoc nie tylko od święta

AH
23-11-2007, 00:00

Pół kromki chleba dryfuje po wodzie. Słychać odgłos spuszczanej wody i chleb tonie. Tak zaczyna się spot reklamowy „Świątecznej zbiórki żywności 2007”.

Pół kromki chleba dryfuje po wodzie. Słychać odgłos spuszczanej wody i chleb tonie. Tak zaczyna się spot reklamowy „Świątecznej zbiórki żywności 2007”.

Nasz kraj plasuje się na niechlubnym 27. miejscu w Unii Europejskiej pod względem biedy — co dziesiąty Polak żyje w skrajnym ubóstwie. By wesprzeć potrzebujących, Federacja Polskich Banków Żywności organizuje — po raz kolejny — świąteczną zbiórkę żywności. Od 30 listopada do 2 grudnia w sklepach całej Polski będzie można zostawiać produkty spożywcze na specjalnych stoiskach. Robiąc zakupy, wystarczy kupić kilka rzeczy więcej. Uroczyste otwarcie akcji odbędzie się 30 listopada w warszawskim centrum Blue City, w sklepie Piotr i Paweł. Imprezę uświetnią sławy wielkiego i małego ekranu.

Tegoroczna zbiórka po raz pierwszy obejmie też internet — będzie można wziąć udział w aukcji „Gwiazdy na święta”, kupując przedmioty przekazane na ten cel przez znanych ludzi. Organizatorzy mają nadzieję, że zwiększy to zasięg akcji i sprawi, że więcej ludzi zainteresuje się problemem niedożywienia. Zebrane pieniądze pomogą zorganizować przyszłoroczną akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Pomoc nie tylko od święta