Pomoc w trudnych przypadkach

  • DI
opublikowano: 16-12-2021, 22:20
aktualizacja: 08-02-2022, 13:29

Styl działania firmy jest bliski filozofii lean manufacturing – wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, pracownicy wdrażają innowacje i usprawnienia, wprowadzając ją w epokę przemysłu 4.0.

Do zadań specjalnych:Wiedza i doświadczenie inżynierów Gpi oraz nowoczesne metody pracy sprawiają, że oprócz typowych kontraktów na budowę zbiorników ze stali szlachetnej, firma realizuje zlecenia, które dla innych okazały się zbyt trudne.
Do zadań specjalnych:Wiedza i doświadczenie inżynierów Gpi oraz nowoczesne metody pracy sprawiają, że oprócz typowych kontraktów na budowę zbiorników ze stali szlachetnej, firma realizuje zlecenia, które dla innych okazały się zbyt trudne.

Gpi Poland jest częścią holenderskiej Grupy Gpi Tanks, specjalizującej się w produkcji zbiorników ze stali szlachetnej. Polską spółkę utworzono w 2013 r. Odbiorcami jej produktów są największe polskie firmy chemiczne, kosmetyczne oraz spożywcze, a także wielu klientów z całej Europy.

Firma skupia się na produkcji dużych zbiorników magazynowych czy ciśnieniowych, np. z certyfikatem ASME. Jej klientami są m.in. Orlen Południe, Tyskie Browary Książęce, Browar Pinta oraz NGK Ceramics Polska, Epax, Spaas Polska, Delicpol, firmy produkujące elektronikę, baterie i akumulatory.

Według zarządu Gpi silną pozycję wśród producentów zbiorników gwarantuje rozwój na wielu płaszczyznach, dlatego firma produkuje i dostarcza zbiorniki dla różnych sektorów, a każda ze spółek jest wyspecjalizowana w określonych rozmiarach czy typach zbiorników. Tym samym przedsiębiorstwo stało się specjalistą zarówno od dużych zbiorników magazynowych, jak i małych zbiorników procesowych.

Wspólnym owocem pracy całej grupy jest unikatowe rozwiązanie – TankDesign2.0 – program do kalkulacji, którego rozbudowane funkcje dotyczą nie tylko samych obliczeń, lecz również wstępnego inżynieringu, zarządzania projektem, produkcją i logistyką. Integracja wielu rozwiązań w jednym systemie pozwala maksymalnie dostosować ofertę do potrzeb klientów.

Dzięki TankDesign 2.0 i wizualizacji 3D zbiorników konstruktorzy Gpi są w stanie precyzyjnie obliczyć, opracować zbiornik i zaproponować najlepsze rozwiązania dla potrzeb przedsiębiorstw, jednocześnie spełniać restrykcyjne normy projektowe. Takiego rozwiązania nie ma nikt w branży. W Gpi korzystamy z własnego nowoczesnego oprogramowania. A ponieważ jest ono używane na co dzień przez wszystkich inżynierów, w tym w dziale sprzedaży, każda osoba może je nadal ulepszać.

Rozwoju Gpi Poland nie wstrzymał nawet wybuch pandemii. Przeciwnie, spółka w ubiegłym roku otworzyła swój drugi oddział w kraju. W Brzegu i Skarbimierzu na Opolszczyźnie zatrudnia 70 pracowników i drugie tyle osób przy produkcji z firm zewnętrznych.

Mimo sporej konkurencji spółka dostrzega duży potencjał do dalszego rozwoju na polskim rynku. Przy czym nie należy do firm najtańszych, ponieważ stawia głównie na nowoczesne rozwiązania, sprawną obsługę, opiekę nad projektem od A do Z, a tego nie można zrobić po najniższych kosztach i tę świadomość budują wśród odbiorców.

– Dotychczas nie spotkaliśmy się z sytuacją, w której zamawiający odkładają inwestycje na późniejszy okres w oczekiwaniu na „lepszą” ofertę cenową. Ponadto klienci Gpi wiedzą, że w przypadku naszej produkcji nie stawiamy na wygranie niższą ceną. Oczywiście jest ona ważna, ale stawiamy na optymalizację, czas dostawy i lepsze rozwiązania. Skupiamy się na rozwiązywaniu problemów, trochę jak „lekarz od przypadków beznadziejnych” – zapewnia Roman van den Boog, managing director Gpi Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane