Pomorze: 5 mln zł na podbój rynków

DZ
opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Mali i średni gracze z regionu, którzy chcąM rozwinąć skrzydła poza Polską, będą mogli stanąć w szranki o dotacje w ramach działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego („Ekspansja przez innowacje”). Do wzięcia jest 5 mln zł. Zwycięzcy konkursu powinni przeznaczyć unijne wsparcie na udział w międzynarodowych targach lub innych wydarzeniach gospodarczych. Granty sfinansują wydatki związane m.in. z wynajmem, budową i obsługą stoiska wystawowego, a także koszty transportu i ubezpieczenia. Co ważne, okres realizacji projektu nie może przekroczyć dwóch lat i powinien zakończyć się najpóźniej 31 grudnia 2019 r. Warto podkreślić, że preferowane będą przedsięwzięcia, które wpisują się w obszar inteligentnych specjalizacji Pomorza. Maksymalne dofinansowanie projektu realizowanego przez przedsiębiorstwo wynosi 40 tys. zł, a przez podmiot działający na rzecz MSP — 300 tys. zł. Więcej informacji: www.rpo.wp.pl.

WAŻNA DATA

11.09 Od tego dnia firmy MSP będą mogły składać wnioski o unijne wsparcie w ramach działania 1.1 RPO WP. Nabór zakończy się 29 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu