Pomorze: 60 mln zł na innowacje

DZ
opublikowano: 04-01-2018, 22:00

Mali gracze z regionu mogą starać się o preferencyjne pożyczki na projekty badawczo-rozwojowe.

Unijne wsparcie zwrotne oferuje Towarzystwo Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Umożliwia to umowa podpisana między tą instytucją a Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Do pomorskich przedsiębiorców trafi w postaci pożyczek 60 mln zł. Na wsparcie mogą liczyć projekty wpisujące się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa pomorskiego. Przyznane pożyczki przedstawiciele biznesu przeznaczą m.in. na badania przemysłowe i prace rozwojowe.

— Wspieranie rozwoju firm MSP to jeden z kluczowych elementów strategii Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne pieniądze unijne, które trafią do innowacyjnych firm z Pomorza, pozwolą im skutecznie inwestować w działalność badawczo-rozwojową. To nie tylko wzmocni ich konkurencyjność, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój całego regionu — podkreśla Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomorze: 60 mln zł na innowacje