Pompeje: odkryto fresk z Narcyzem

  • DI
opublikowano: 17-02-2019, 22:00

Kolejne niezwykłe odkrycie w Pompejach — tak dyrekcja terenu archeologicznego na południu Włoch podsumowała znalezienie podczas prac wykopaliskowych fresku, który przedstawia Narcyza przeglądającego się w wodzie.

Fresk jest dobrze zachowany. Został znaleziony na ścianie w pozostałościach tego samego domu, gdzie wcześniej odsłonięto fresk, na którym widnieje postać kobiety z łabędziem. Prace prowadzone w tej części ruin miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. pozwoliły ustalić, że udało się odnaleźć ruiny nadzwyczaj elegancko urządzonej i bogato zdobionej rezydencji. „To otoczenie, w którym dominuje temat radości życia, piękna i próżności” — powiedział kierujący pracami Massimo Osanna. Dekoracje powstały prawdopodobnie w ostatnich latach przed katastrofą. Dowodzi tego nadzwyczajnie dobry stan, w jakim zachowały się kolory fresku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane