Pompeje: odkryto hasła wyborcze

DI
opublikowano: 11-06-2018, 22:00

Doskonale zachowane hasła wyborcze zapisane na kamiennych płytach odnaleźli archeolodzy na terenie wykopalisk w Pompejach.

Doskonale zachowane hasła wyborcze zapisane na kamiennych płytach odnaleźli archeolodzy na terenie wykopalisk w Pompejach. Badacze terenu starożytnego miasta, zniszczonego podczas erupcji Wezuwiusza w 79 roku naszej ery, podkreślają, że stale trafiają na zaskakujące odkrycia. „Proszę was, wybierzcie Elvio Sabino, budowniczego godnego państwa, dobrego człowieka” — taki czarno-czerwony napis po łacinie widnieje na płycie odsłoniętej podczas kolejnej fazy prac wykopaliskowych. Kamień pomalowano na biało, by przykryć poprzednie napisy — wyjaśnili archeolodzy.

Na drugiej z odkrytych inskrypcji można odczytać imię i nazwisko budowniczego z pompejańskiego rodu Albucii. Hasła te widniały na murach domów w mieście. Stan odnalezionych napisów naukowcy ocenili jako doskonały. Przed tygodniem odkopano w Pompejach szkielet ofiary wybuchu wulkanu, przy którym znaleziono woreczek z monetami. Znalezisko zostało uznane za sensacyjne — to pierwszy od 40 lat szkielet znaleziony w Pompejach. — To dramatyczne i nadzwyczajne odkrycie — powiedział profesor Massimo Osanna, dyrektor parku archeologicznego w Pompejach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Pompeje: odkryto hasła wyborcze