Pompeo: amerykańskie firmy będą miały problemy w krajach korzystających ze sprzętu Huawei

opublikowano: 01-03-2019, 07:05

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że świat powinien „mieć szeroko otwarte oczy” na zagrożenie wynikające z wykorzystywania chińskich technologii, informuje Reuters.

Podczas wizyty w Manili Pompeo został zapytany o plan wykorzystania przez Filipiny technologii Huawei przy budowie sieci telefonii komórkowej 5G.

Mike Pompeo
Zobacz więcej

Mike Pompeo fot. Bloomberg

- Naszym celem jest podzielenie się ze światem wiedzą o ryzyku związanym z tą technologią: ryzykiem dla Filipińczyków, dla bezpieczeństwa Filipin, ryzykiem, że amerykańskie firmy mogą nie być stanie działać w pewnym otoczeniu jeśli będzie to związane z kontaktem z technologią Huawei – powiedział Pompeo. – Chcemy mieć pewność, że świat ma szeroko otwarte oczy na ryzyko posiadania tej technologii jako części infrastruktury,  szkieletowej oraz sieci – dodał.

Rząd USA jest przeciwnikiem korzystania przez inne kraje z technologii Huawei, bo jego zdaniem spółka blisko współpracuje z rządem Chin, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państw gdzie wykorzystywane są urządzenia firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy