Pompeo: USA nie będą partnerem krajów korzystających z systemów Huawei

opublikowano: 21-02-2019, 14:26

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że USA nie będą mogły być partnerem i dzielić informacji z krajami, które będą korzystały z systemów chińskiego Huawei Technologies, donosi Reuters.

Pompeo powiedział, że europejskie i inne kraje muszą zrozumieć ryzyko wynikające ze stosowania urządzeń telekomunikacyjnych Huawei. Gdyby je zrozumiały, nie korzystałyby z nich.

Mike Pompeo
Zobacz więcej

Mike Pompeo fot. Bloomberg

- Jeśli kraj przyjmuje to i wprowadza do swojego systemu informatycznego krytycznego znaczenia, nie będziemy w stanie dzielić z nim informacji, ani z nim współpracować – oświadczył amerykański sekretarz stanu. – Nie będziemy ryzykować amerykańskimi informacjami – dodał.

Huawei jest oskarżane przez USA o bliską współpracę z rządem Chin, a konkretnie wywiadem. W wielu krajach rządy sygnalizowały, że nie chcą, aby najnowsze sieci komórkowe 5G powstawały na bazie sprzętu chińskiej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy