Pomysły też mogą liczyć na pomoc

SW
27-02-2012, 00:00

Spółka Dase Financial Group szuka projektów informatycznych i finansowych w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

Nie trzeba mieć opracowanego biznesplanu, żeby liczyć na pomoc inkubatora. Funkcjonują także niewielkie podmioty, które chętnie zainwestują w sam pomysł. Jednym z nich jest Dase Financial Group, spółka notowana na NewConnect. — Jeśli pomysłodawca ma pasję, wierzy w swój projekt i potrafi nas do niego przekonać, szybciej mu zaufamy niż komuś, kto przyśle 80 stron biznesplanu — mówi Sebastian Owczarski, prezes Dase Financial Group. Start-up, który weźmie pod swoje skrzydła Dase, może liczyć na ok. 100-150 tys. zł wsparcia. Obecnie spółka inkubuje 6 projektów. Wśród nich są dwa lokalne portale informacyjne, portal nurkowy oraz portal poświęcony muzyce hip-hop.

Firma może się także pochwalić pierwszymi sukcesami. Spółkę MyFinance, zajmującą się pośrednictwem finansowym, którą opiekuje się od początku, obecnie przekształca w spółkę akcyjną, a w II kwartale tego roku chce ją wprowadzić na giełdę. Jak zaznacza Sebastian Owczarski, prawie wszystkie udziały są już sprzedane. — W jej ramach powstała platforma e-zdolnosc.pl, która umożliwia każdemu sprawdzenie zdolności kredytowej. Teraz można to zrobić w przypadku kredytu hipotecznego, za chwilę ruszą kredyty gotówkowe, a w przyszłości również leasing — zachwala Sebastian Owczarski.

Dodaje, że prace nad tym projektem trwały półtora roku, a swój sukces w dużej mierze zawdzięcza PARP, który udzielił wsparcia w wysokości 850 tys. zł. W niedalekiej przyszłości może zostać upubliczniony YoSoftware. Dase interesują głównie projekty informatyczne albo finansowe z elementami informatyki. Na kolejne ma 600-700 tys. zł. W IV kwartale ub.r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 0,8 mln zł, w porównaniu z 0,6 mln zł rok wcześniej. Kapitał własny w 2011 r. wzrósł do 1,51 mln zł, z 0,53 mln zł w 2010 r. Zysk netto za ubiegły rok to 0,25 mln zł, o 137 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pomysły też mogą liczyć na pomoc