Ponad 100 mln zł w portfelu Mercora

ANP
26-05-2010, 13:54

Mercor, producent systemów przeciwpożarowych, miał na koniec marca zamówienia na łączną kwotę 104,9 mln zł. W samym tylko kwietniu br. spółka pozyskała nowe zamówienia o wartości 32 mln zł  (podobnie jak w marcu br.).

„Podtrzymuję wcześniejsze zapowiedzi tegorocznych przychodów i zysków netto – będą na poziomie podobnym jak w ub.r.” powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Krempeć, prezes Mercora.

Dodał, że strata netto 3,1 mln zł w I kw. br. była wyjątkowa i spółka nigdy w swojej historii nie miała żadnego kwartału pod kreską. „W II kw. nie powinno być straty” – stwierdził Krempeć.

Zwyczajowo najlepszymi okresami dla spółki są III i IV kw., gdy wykańczane są budynki.

Prezes Mercora wiąże nadzieje z branżą chemiczną i petrochemiczną. Jak wymienił na konferencji: „Inwestycje planują m.in. Zakłady Chemiczne Dwory. Zamówienia będą również kiedy powstanie terminal LNG. Zabezpieczenia będzie zamawiać Rafineria w Możejkach” . Szef Mercora liczy, że spółce uda się pozyskać z ww. jakieś zamówienia.

Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Ponad 100 mln zł w portfelu Mercora