Ponad 20 proc. wzrost przychodów EDF

(Marek Druś)
10-11-2006, 10:44

Przychody Electricite de France (EDF) wzrosły w III kwartale o 21 proc. do 12,4 mld EUR. Do ich wzrostu przyczyniły się zarówno rosnące w europie ceny energii elektrycznej, jak i konsolidacja wyników przejętego przez francuski koncern wyników włoskiego producenta energii, spółki Edison. Po dziewięciu miesiącach roku przychody EDF były o 20,6 proc.

Przychody Electricite de France (EDF) wzrosły w III kwartale o 21 proc. do 12,4 mld EUR. Do ich wzrostu przyczyniły się zarówno rosnące w europie ceny energii elektrycznej, jak i konsolidacja wyników przejętego przez francuski koncern wyników włoskiego producenta energii, spółki Edison. Po dziewięciu miesiącach roku przychody EDF były o 20,6 proc. wyższe od osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku i wyniosły 42,8 mld EUR. Rynek oczekiwał, że przychody będą wyższe o 400 mln EUR.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ponad 20 proc. wzrost przychodów EDF