Ponad 20 zastępów straży gasiło pożar na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice

  • PAP
opublikowano: 28-08-2019, 21:08

Ponad 20 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w środę wieczorem w akcji gaszenia pożaru jednego z budynków na powierzchni kopalni Knurów-Szczygłowice w Knurowie. Ewakuowanych zostało 19 osób, nikt nie został poszkodowany, sytuacja jest już opanowana – podała straż pożarna.

"Zapaliła się maszyna służąca do sortu węgla. Było dużo zadymienie. Na chwilę obecnie sytuacja jest opanowana, bez zagrożeń" – powiedział PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał, w szczytowym momencie w akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Rzecznik Komedy Powiatowej PSP w Gliwicach brygadier Dariusz Mrówka doprecyzował, że pożar wybuchł z budynku płuczki, czyli miejscu przeróbki wydobywanego z powierzchni węgla. Zapalił się tam taśmociąg, którym transportowany jest urobek. Jak ocenił, tego typu pożary są z reguły bardzo trudne do opanowania.

"To wysoki budynek, mający ponad 30 metrów. W akcji były używane drabiny. Pożar jest opanowany, zastępy są już odsyłane. Trwa dogaszanie i oddymianie, czyli te wszystkie czynności, które po pożarze się wykonuje" – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane