Ponad 23 mln zł wpłynęło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-01-2005, 14:48

Na kontach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już więcej pieniędzy, niż zadeklarowano podczas XIII Finału, a pieniądze nadal wpływają. W czwartek rano na kontach Orkiestry było 23,4 mln zł. Oprócz tego na aukcjach internetowych, które również jeszcze trwają, zebrano już 773 tys. zł - poinformowała WOŚP.

Na kontach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już więcej pieniędzy, niż zadeklarowano podczas XIII Finału, a pieniądze nadal wpływają. W czwartek rano na kontach Orkiestry było 23,4 mln zł. Oprócz tego na aukcjach internetowych, które również jeszcze trwają, zebrano już 773 tys. zł - poinformowała WOŚP. Termin rozliczania sztabów mija 31 stycznia; ostateczny wynik zbiórki zostanie podany z końcem lutego.

Informacje o stanie konta XIII Finału WOŚP są aktualizowane dwa razy dziennie na stronie internetowej WOŚP www.wosp.org.pl.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP - 9 stycznia - zbierano  pieniądze na zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczenie noworodków i wcześniaków) i pediatrii. W Polsce i za granicą kwestowało ponad 120 tys. wolontariuszy.

W ciągu 12 dotychczasowych finałów zebrano ponad 53 mln 616 tys. dolarów. Zakupiono za nie blisko 16 tys. urządzeń medycznych dla szpitali i placówek zdrowotnych w całej Polsce.

Po każdym Finale WOŚP przedstawia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji protokół ze zbiórki. Na jego podstawie otrzymuje pozwolenie na przeprowadzenie kolejnego finału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu