Trwa exodus firm z Katalonii

opublikowano: 30-11-2017, 11:28
aktualizacja: 30-11-2017, 11:29

Małe firmy katalońskie przenoszą swoje siedziby poza rodzimy region lub tworzą równolegle działające poza Katalonią firmy, by uporać się z bojkotem katalońskich towarów przez Hiszpanów szukających odwetu za separatystyczne dążenia, informuje thelocal.es.

Choć od momentu przejęcia przez rząd Hiszpanii bezpośredniej kontroli nad północno-wschodnim regionem oraz wyznaczeniu wyborów regionalnych w grudniu, wiele przedsiębiorstw katalońskich ciągle czuje się niepewnie.

Jak wynika z danych hiszpańskiej izby handlowej, już ponad 2700 firm przeniosło po referendum niepodległościowym swoje siedziby za granice Katalonii w związku z niepewnością  i kampania bojkotową.

Obecnie są to działania głównie administracyjne, jednak wiele firm obawia się, że ostatecznie będzie zmuszonych  do przeniesienia poza region również produkcji.
W mediach głośno było głównie za sprawą exodusu dwóch dużych hiszpańskich banków Caixabank i Sabadell, jednak Katalonię opuszczają również małe i średnie firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu