Ponad 3 mln starszych Amerykanów zagrożonych utratą domu

WST, Moneynews
opublikowano: 20-07-2012, 11:20

Kryzys na rynku nieruchomości, finansowym i symboliczne odbicie w gospodarce USA z tygodnia na tydzień dotykają coraz więcej osób. W bardzo trudniej sytuacji znaleźli się przy tym starsi mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Do tej pory swoje domy straciło już ponad 1,5 mln Amerykanów w starszym wieku, a z takim ryzykiem musi się liczyć co najmniej kolejny milion, wynika z najnowszego raportu AARP.

Najczęściej „ofiarami” stają się Afroamerykanie i Latynosi.

Wielka Recesja w minionym wieku była bardzo brutalna wobec starszych osób. To pokazuje, ze nawet posiadanie własnego domu nie gwarantuje bezpieczeństwa finansowego w późniejszym życiu – ocenia Debra Whitman, prezes AARP.

Według szacunków AARP obecnie około 600 tys. osób w wieku powyżej 50 lat ma „zajęte” przez banki domy. Kolejne 625 tys. od co najmniej trzech miesięcy nie reguluje rat hipotecznych.

Natomiast około 3,5 mln – co stanowi 16 proc. wszystkich posiadaczy domów – znajduje się „pod wodą”, co oznacza że znacząco spadła wartość ich domów, i kredyty na nie zaciągnięte są dużo wyższe niż wartość nieruchomości.

AARP wskazuje przy tym, że w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek kredytów posiadanych przez starszych Amerykanów, a które nie są regulowane wzrosła o ponad 450 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu