Czytasz dzięki

Ponad 50 pracowników zakładów w Działoszynie zakażonych koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 04-06-2020, 17:48

U 56 pracowników producenta mrożonek w Działoszynie (Łódzkie) potwierdzono koronawirusa – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W piątek w mieście ma zostać uruchomiony punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.

Jak powiedziała Zalewska koronawirusem zakażonych jest 56 pracowników. Wyjaśniła, że do tej pory przebadano blisko 100 osób – wszystkich z jednej zmiany. Według mediów jedna z pracownic tej zmiany poszła z objawami grypy do lekarza. Okazało się, że choruje na Covid-19.

Zalewska dodała, że w piątek zbiera się powiatowy sztab kryzysowy z udziałem m.in. wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wojewoda wnioskował do 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, aby w piątek uruchomić w Działoszynie punkt typu drive thru do poboru próbek do badań na Covid-19.

Media informują również, że wicestarosta pajęczański Paweł Sikora zapewnia – powołując się na służby sanitarne – że mrożony asortyment spożywczy z zakładów nie stanowi żadnego zagrożenia dla klientów.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane