Blisko 100 tys. e-Zla, były perturbacje

opublikowano: 03-12-2018, 11:57
aktualizacja: 03-12-2018, 14:08

Poniedziałek jest pierwszym roboczym dniem obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Systemy zanotowały maksymalne obciążenie i w szczytowym momencie wystawiały 17 zwolnień na sekundę.

Do godz. 11.30 w całej Polsce wystawiono już ponad 50 tys. elektronicznych zwolnień. Do godz. 14.  wystawionych było już 96 tys. zwolnień.

Placowka ZUSu w Katowicach
Zobacz więcej

Placowka ZUSu w Katowicach Fot. Marek Kuwak / FORUM

Około godz. 10 pojawiły się problemy, które były związane z serwerem aplikacyjnym. Wykonano rekonfigurację optymalizującą, od tamtej pory system działa sprawnie i obecnie sytuacja jest pod kontrolą.

Od 1 grudnia w całej Polsce lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w postaci elektronicznej. Nowe przepisy zakładają, że lekarze mogą wystawić papierowe zwolnienia, wykorzystując wcześniej przygotowany wydruk z systemu elektronicznego, np. w razie braku prądu lub Internetu albo podczas nieprzewidzianych domowych wizyt, gdy nie będą mieli przy sobie żadnego urządzenia mobilnego. W tej sytuacji lekarze będą mieli trzy dni na wprowadzenie tego zaświadczenia do systemu elektronicznego. Według danych ZUS uprawnionych do wystawiania zwolnień jest około 146 tys. lekarzy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

ZUS