Ponad 54 mln Europejczyków ofiarami cybreprzestępstw

opublikowano: 16-11-2016, 18:02

Ponad 54 mln Europejczyków było ofiarami cyberprzestępstw w minionym roku, głosi raport przygotowany przez Norton by Symantec.

Z przeprowadzonego badania wynika, że pomimo doniesień o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie, 75 proc. konsumentów jest wciąż gotowych kliknąć linki lub otwierać emaile od nieznanych nadawców, zawierające potencjalnie wirusy.

Badanie pokazało również, że tzw. millenialsi, czyli osoby, które osiągnęły wczesną dorosłość w 2000 roku, są najczęściej ofiarami cyberprzestępstw. 30 proc. ludzi z tej grupy doświadczyło ich w ubiegłym roku. Nic dziwnego, bo 40 proc. „millenialsów” zadeklarowało gotowość udostępnienia innym swoich haseł dostępu.  

Z badanie wynika także, że blisko 4 na 10 Europejczyków nie jest w stanie odróżnić prawdziwego od fałszywego emaila z banku.

- Nasze ustalenia są takie, że ludzie coraz bardziej są świadomi potrzeby ochrony swoich danych osobistych w sieci, ale nie mają motywacji aby podjąć kroki zaradcze w celu zabezpieczenia się – powiedział Nick Shaw, dyrektor  generalny rynków EMEA w Norton by Symantec. 
Zwrócił uwagę, że kiedy konsumenci są uspokojeni, hakerzy doskonalą umiejętności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ponad 54 mln Europejczyków ofiarami cybreprzestępstw