Ponad 56 tys. GBP za książkę „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

opublikowano: 03-07-2018, 13:01

Książka „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” z pierwszego wydania została sprzedana na aukcji za 56,25 tys. GBP (280 tys. zł), donosi serwis floor8.com.

Książkę sprzedawała kobieta, która kupiła ją 21 lat temu na dworcu kolejowym będąc jeszcze uczennicą. Pierwsze wydanie książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” miało tylko 500 egzemplarzy. Jako autorka podana jest Joanne Rowling, znana potem na świecie jako J.K. Rowling. Książka zawiera liczne błędy, które zostały usunięte w późniejszych wydaniach.

Zobacz więcej

youtube.com

Matthew Haley, specjalista z domu aukcyjnego Bonhams powiedział, że kolekcjoner, który kupił książkę jest bardzo zadowolony z „romantycznej historii” która jej towarzyszy.

Na świecie sprzedano ok. 500 mln książek z serii o Harrym Potterze. Tylko „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” został sprzedany w ok. 100 mln egzemplarzy. Rekord za egzemplarz tej książki z pierwszego wydania padł w listopadzie 2017 roku kiedy ktoś zapłacił za nią 106,25 tys. GBP (528,50 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, floor8.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ponad 56 tys. GBP za książkę „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”