Ponad 80 spółek z GPW może mieć kłopoty

Katarzyna Latek
01-04-2009, 06:54

Kolaja Partners dziś przedstawi kolejny raport oparty na wskaźniku Altmana. Ale tylko swoim klientom, bo spółki już się boją i straszą.

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy tekst oparty na raporcie firmy Kolaja Partners. Firma obliczyła dla giełdowych spółek tzw. wskaźnik Altmana. Wskaźnik ten jest jednym z systemów wczesnego ostrzegania. Pokazuje, które spółki mogą być zagrożone bankructwem.

Poprzednia publikacja wywołała ogromne kontrowersje, chociaż wskaźnik nie jest przecież tajny — można go wyliczyć, korzystając z danych, które każda spółka musi publikować w raportach okresowych.

Najnowsza wersja rankingu zdecydowanie nie napawa optymizmem.

— Mogę tylko powiedzieć, że tzw. strefa zagrożenia, która w poprzedniej edycji obejmowała 38 spółek, podwoiła się — mówi Thomas Kolaja.

Teraz firma Kolaja Partners nie chce upubliczniać najnowszej wersji raportu. Twierdzi, że poprzednia edycja wywołała zbyt dużo zamieszania. Przedstawi go tylko zaproszonym na konferencję bankom i klientom. 

Więcej na ten temat w środowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ponad 80 spółek z GPW może mieć kłopoty